AKP İl İstişare Kurulu Toplantısı Antikkapı Restaurant'ta gerçekleştirildi. Toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, il başkanı Şemsettin Ceyhan, il yönetim kurulu üyeleri, il istişare kurulu üyeleri katıldı. Programda söz alarak genel seçimlere değinen Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, hedeflerinin 400 milletvekili olduğunu ve Kocaeli için Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun belirlediği 10 milletvekili hedefi çalışmak olduğunu söyledi. Karaosmanoğlu ayrıca, önceki seçimlerde alınan yüze 58'lik oy oranının genel seçimlerle birlikte daha artacağına inandığını belirtti.
 
'DÜŞÜNCELERİNİZİ ÖNEMSİYORUZ'
Programda açılış konuşmasını il başkan Şemsettin Ceyhan gerçekleştirdi. Teşkilatın kendisine gençlik kollarındaki görevinden bu yana her zaman destek verdiğini söyleyen Ceyhan, "Bugün, 13 yıldır sizlerin sahip çıktığı bir kardeşiniz,sayın Başbakanın da onuruyla il başkanı oldu. 13 yıl boyunca bizlere desteğini esirgemeyen sizlere teşekkür etmek istiyorum. Sizler bize böyle davranmasaydınız il başkanı olmamız mümkün olmazdı. Aynı bilin ve şuurla biz de partimizi 2023'lere götürmeye gayret göstereceğiz. Seçim çalışmaları için de il istişare kurulunun düşüncelerini de çok önemsiyoruz" dedi.
 
KURUCU İRADE DE OY KULLANDI
Ceyhan, il istişare kurulunun partini kuruluşundan bu yana büyük emekler verdiğini söyledi. Teşkilata yapılan temayül yoklamasında genel merkezden il istişare kurulunun da yoklamada oy kullanması için yoğun çaba sarfettiğini söyleyen Ceyhan, "Yaklaşık 1 ay önce teşkilatta vekil aday adayları için temayül yoklaması yapmıştık. Sizlerin de önceden gelen katkıları ve destekleri olduğu için genel merkeze il istişare kurulunun da temayül de oy kullanmasını istediğimizi istedik. Kolay olmadı, mahalle başkanlarına oy kullandırılıyordu, bu yüzden kurucu irademizi de oy kullandırmamız gerektiğini düşündük. Yoğun çabalarımızla müsaadeyi aldık. Ayrıca sizlerin de temayüldeki yoğun katılımınızı görünce sevindik. Eğer eksik gördüğünüz bir nokta varsa bizlerle paylaşmanızı istiyoruz. Kuruluştan bu yana verdiğiniz emeklerden dolayı da teşekkür ediyorum" diye konuştu.
 
10 MİLLETVEKİLİ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, genel seçimlerde hedeflerinin 400 milletvekili olduğunu yineleyerek, "Hem yerelde hem de genelde büyük başarılara imza attık. Bun görmeyenler de olacaktır. Fakat halkımızın büyük çoğunluğu yüzde 58'lik oy verdi. Bu rakamın ilerleyen seçimlerde daha da artacağına inanıyorum. Seçimlerde 400 milletvekiline tabiyiz. Başbakanımız 10 dedi, bunun altına düşmek olmaz, bunu yapabilmek için çabalayacağız. Burada kritik nokta sandık üstünde çalışmaktır. 3-5 oy da seçim kaybedilebiliyor" dedi.