Türk Dünyası Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti Kocaeli İl Teşkilatı’nın 88’inci Daraltılmış İl Danışma Meclisi toplantısına katıldı.

Kocaeli Milletvekilleri İlyas Şeker, Cemil Yaman, Sami Çakır ile Radiye Sezer Katırcıoğlu, İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, İlçe Belediye Başkanları ile gençlik ve kadın kolları üyeleri katıldı.  Gebze Kent Meydanı’nda bulunan nikâh salonunda yapılan danışma meclisinde bir konuşma yapan Başkan Karaosmanoğlu, “2018 yılında ilk kazmasını vuracağımız Metro projemiz Gebze bölgemizde olacak. Proje ihalesini yaptığımız Metro’ya en geç 2023 yılında binmiş olacağız” dedi

DAHA ÇOK TEŞKİLATLARIMIZ KONUŞACAK

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’da danışma meclisinin açılış konuşmasında, “Bu ay yaptığımız danışma meclisinde ilkler yaşanıyor. Daraltış ilk danışma meclisi toplantısı olmakla birlikte, yeni dönem için farklı bir formatta danışma meclisi ortaya çıkmış oldu. Gelecek ayda danışmamızı daraltılmış daha sonraki ise geniş katılımlı olacak. İlk defa daraltılmış meclis toplantılarımızı ilçelerimizde yapıyoruz. İlkini de Gebze’de yaptığımız daraltılmış toplantılarımızda daha çok teşkilatların konuşacak” şeklinde konuştu.

YERELDE 12 YILI GERİDE BIRAKTIK

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ın sözlerini tamamlamasının ardından Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu kürsüye çıkarak, “Yerelde 12 yılı geride bırakırken genelde de 14 yıl arkamızda kaldı. Bu zaman diliminde Türkiye kabuk değiştirdi ve halkımızın yaşam standartlarında da pozitif yönde değişim oldu. Kocaeli’de kentimizi planlarken, vatandaşlarımıza verdiğimiz sözlerin yüzde 77 yerine getirdik. Artık açılış ve temel atmalara yetişemiyoruz. Kentimizde önemli hizmetler ortaya koyarken, ulaşımda önemli çalışmalar yaptık. Gebze’de atacağımız en önemli adım da Metro olacaktır. Metronun proje hazırlama ihalesini yaptık. Metro’nun 2018 yılında ilk kazmasını vurmaya hazırlanıyoruz” açıklamasını yaptı. Danışma meclisi daha sonra teşkilat üyeleri ile birlikte soru cevap kısmı yapıldı.