Türk Dünyası Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Kuruçeşme İmam Hatip Ortaokulu Okul Müdürü Saffet Yılmaz’ın yanı sıra Okul Aile Birliği ve Kocaeli Diş Hekimleri Odası Başkanı Gönül Uluce Okumuş ve üyelerini makamında konuk etti. 

İNSANIMIZ DAHA GÜÇLÜ ÜLKE İÇİN BİZE DESTEK VERİYOR
Ortak hizmetler, sağlık ve eğitim konusunda fikirlerin paylaşıldığı görüşmelerde insan odaklı faydalı ve sürdürülebilir projeler konusunda çalışma yapılmasının önemine vurgu yapıldı. Birlikteliklerde gerek sağlık gerekse eğitim üzerine talepler ve öneriler üzerinde durulurken, Başkan Karaosmanoğlu, “Ülkemizin farklı illerinde terör olaylarının dirliğimize, birliğimize ve istikrarına yapılan saldırılardır. Ülkemiz insanı; bugünkünden daha güçlü bir Türkiye istiyor ve bizi bunun için destekliyor. Ufku açık, geleceğe güvenle bakan bir ülke için elimizden gelen her türlü gayreti göstereceğiz” dedi.

HİZMETLERİMİZLE ÜLKEMİZ ÇAĞ ATLADI  
Yerel yönetimlerin sivil toplum kuruluşları başta olmak üzere ülke üzerine taş üstüne taş koymak isteyen herkesle görüşmesi gereğini görüşmelerde vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Bu ülkenin kaybedecek zamanı yok. Her birimize bu konuda büyük görevler düşüyor. STK’larımızın yönetimleri yeni fikirler ve sürdürülebilir projeler üreterek bizimle irtibata geçebilir. Kocaeli’mizin gelişmesi ve kalkınmasında STK’ların fikirleri bizlere ivme kazandıracaktır” açıklamasını yaptı.

DİŞ SAĞLIĞINDA DAHA AKTİF ÇALIŞMALAR YAPALIM
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, yeni seçilerek göreve başlayan Kocaeli Diş Hekimleri Odası Başkanı Gönül Uluce Okumuş’a görevinde başarılar diledi. İnsan sağlığı açısından çok önemli olan diş sağlığı için bu zamana kadar Büyükşehir olarak destek olduklarını belirten Başkan Karaosmanoğlu, “Bundan sonra diş sağlığında farkındalık oluşturacak çalışmalara imza atacağız” derken oda başkanı Okumuş da, “Büyükşehir Belediyemizle ortak projelere imza atmak istiyoruz. Geniş bir yelpazede başta minik çocuklar olmak üzere halkımıza diş sağlığının önemini anlatmak temel amacımız” açıklamasını yaptı.