Kartepeliler bayram süresince dilek ve sıkıntıları için, 24 saat görev yapan Belediye Zabıta Müdürlüğü’nün 444 33 73, 373 60 60 ve 316 68 60 nolu telefonlarına başvuru yapabilecekler.
Yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi Kartepe Belediyesi bir dizi önlem aldı. Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, vatandaşların huzurlu ve rahat bir bayram geçirmesi için belediye ekiplerini seferber etti.
Zabıta Müdürlüğü koordinasyonunda bayram öncesi ve bayram süresince nöbetçi personeller hizmetlerin aksamaması için kesintisiz görev yapacak. Kartepe İlçesinde bayram arifesi semt pazarları ise İstasyon, Emekevler ve Derbent Mahallelerinde kurulacak.
Üzülmez’den Kent Bayramlaşmasına Davet
Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Ramazan Bayramının birinci günü saat 11.00’de Uzunçiftlik Kültür Merkezi’ndeki kent bayramlaşmasına da tüm Kartepelileri davet etti.
Başkan Üzülmez, “Birlik, beraberlik ve paylaşma duygularının pekiştiği bayramlarımız bizim için özel ve önemlidir. Bu geleneği ve kültürü çocuklarımıza tanıtmak, gelecek nesillere taşımakta hepimizin sorumluluğudur. Bayram sevincini hep birlikte yaşamak için tüm hemşehrilerimizi Kent Bayramlaşmamıza bekliyorum” dedi.