Kartepe 44. İlçe Danışama Meclisinde Kartepe Teşkilat Performans Sistemi sonuçlarını açıklayan İlçe Başkanı Hasan Kandaz, Şubat ayında gayret etiklerini ve hem ilimizde hem de Türkiye genelinde 970 ilçe arasında 1. Olduklarını söyledi. 

PROJELER TANITILDI
AK Parti Kartepe 44. İlçe Danışma Meclisi bu akşam Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Danışmanın yapılacağı Kültür Merkezi önünde gelen konuklara lokma dağıtımı yapıldı. Salonda ise “Teşkilat Performans Sistemi (TPS) Aralık Ocak Şubat Ayı Kocaeli ve Türkiye 1.si AK Parti Kartepe İlçe Teşkilatı Hoş Geldiniz” yazılı projeksiyon yansıtıldı. Danışmada yerel seçimlerde vaat edilen 41 projeden hayata geçirilenler anlatılırken ayrıca yapılacak olan projelerin sunumu yapıldı. 

GENİŞ KATILIM
Danışmaya, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Kartepe İlçe Başkanı Hasan, İlçe Kadın Kolları Başkanı Yasemin Ağra Alemdar, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Uğur Karbuz ve parti teşkilatı katılım gösterdi. 
İÇERİK YEREL YÖNETİMLER
Danışmanın Divan Kurulu Aşkın Adıgüzel, Hülya San Şener, Asiye Yılmaz ve Hamza Dilek’ten oluştu. Danışmanın açılış konuşmasını Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz yaptı. Kandaz, “Danışmamızın içeriği tamamen yerel yönetimler. Sadece seçim beyannamemizde bulunan 41 projemiz değil de diğer projeleri burada dinlemiş olacağız. Kartepe’de neler olduğunu merak edenler var. Bizim görevimiz il başkanımızdan bize yönetilen talimatları ilçemize uygulamak” dedi.

6 BİN 600 ÜYEYİ ZİYARET ETTİK
“Çok seçim atlattık rehavete kapılamayacağız” diyen Kandaz, “Kartepe’de 19 bin 250 üyemiz var. Bunları sizler yaptınız.  6 bin 600 üyeyi birebir ziyaret ettik. Nisan ayının ikinci haftasına kadar çalışmamızı inşallah bitireceğiz. Ocak ayında Kocaeli 1.si, Türkiye 4.sü Olduk. Şubat ayında gayret ettik. Hem ilimizde hem de 970 ilçe arasında 1. Olduk. Biraz nazar değdi inşallah bu 1.liğimizi devam ettireceğiz. Ayın 10’unda 27 kişiyi Cengiz Topel’den Umreye uçuracağız. En fazla yol açan, hem fazla asfalt döken belediye biziz. Tüm belediyelerin yaptıklarından fazlasını yaptık ama yeterli mi? Değil” ifadelerini kullandı.
MODERN HAÇLI SEFERLERİ YAPILIYOR
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez şu ifadelere yer verdi: “Teşkilat Performans Sistemi’nde hem Kocaeli hem de Türkiye 1. Olan teşkilatıma teşekkür ediyorum. Günümüzde modern bir Haçlı Savaşları yapılıyor. Türkiye’nin büyümesinden rahatsız olanlar var. Arada içimizden taşeronlarda çıkıyor. Küçük ve bireysel hesapları önümüze çıkartmamalıyız. Buradan sorunlarla değil, yaptığımız başarılı çalışmalarla destek vermeliyiz. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını yemeden hizmet yaptık yapmaya da devam ediyoruz.

NİFAK TOHUMLARI SOKUYORLAR
Bu hizmetleri yaparken hiçbir şeye peşkeş çekmediğimiz için muhalefet partisi oraya çıkarak faklı farklı gündem yaratıyor. Muhalefet partisi ilçe başkanının birkaç sorusu olmuş. Nifak sokarak bizi birbirimize düşürerek tuzak sorularla bir şeyler çıkartmaya çalışıyorlar. Bu salondakilerin çoğu CHP’nin genelde iktidar olduğunu hatırlamaz. Yerelde de iktidar olacaklarını sanmıyorum. Biz mücadelemizi ortaya koyarak devam edeceğiz”

KAYMAKAMLIK BİNASI HİZMETE GİRECEK
Projelerinden bahseden Üzülmez, “Cengiz Topel Havaalanı’ndan bir hafta sonra Umreye uçuş yapılacak. Yarışseveler için Kartepe İlçemize Hipodrom yaptık. Kartepe İlçe Kaymakamlık Hizmet binamız 3 hafta içinde hizmete girecek. Kartepe’nin ilk özel üniversitesi hizmete başlayacak. Kartepe Kapalı Spor Salonu bu yaz içerisinde hizmete başlayacak. SUKAY tesislerini modern hale getirdik. Mahalle konaklarımızı inşa ettik. Uzunçiftlik Kültür Merkezi modern hale getirilip hizmete kazandırıldı. Arslanbey Kültür Merkezi’nin 1 hafta içinde ihalesi başlayacak” ifadelerini kullandı. 
110 SOKAK ASFATLANDI
Biten projeleri müjdeleyen Üzülmez, “D-100 Karayolu Goodyear Kavşağı Projesi sonuçlandı. Daha rahat ve güvenli hale getirdik. Araç filomuzu güçlendirdik. 1,5 milyon TL yatırım yaparak modern araçlar hizmete soktuk. 110 sokakta asfalt yapıldı. 4 bin 300 metre kaldırım çalışması yaptık. Acısu üst geçidi bitti. Alt geçitlerimiz korku yerleriydi. Boyadık, ışıklandırdık ferah yer haline getirdik. EKO Köy projemiz hizmete kazandırıldı. 1. 700 dönüm üzerine inşa edilecek olan Doğal Yaşam Parkı artık sonlara doğru gelmeye başladı” diye konuştu.