Kartepe Belediyesi sosyal belediyecilik hizmetleri kapsamında ilçedeki ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatmaya devam ediyor. Belediyenin Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü kapsamında yürütülen hizmetlerden biri de sıcak yemek yardımı uygulaması. İlçe halkı tarafından takdirle karşılanan yardım hizmeti başladığı günden beri kesintisiz devam ediyor.
Kartepe Belediyesi’nin sunduğu bu hizmetle 125 kişiye günlük dört çeşit sıcak yemek çıkarıldığını belirten Başkan Hüseyin Üzülmez, “5 yıldızlı otel mutfağını aratmayan titizlikle hazırlanan 4 çeşit sıcak yemek her gün, evde yemek pişirecek kimsesi olmayan yaşlı, engelli, geliri olmayan ve yatalak kişilerin evlerine düzenli olarak ulaştırılıyor. Sıcak yemek yardımıyla ve diğer hizmetlerimizle Kartepe Belediyesi olarak ihtiyaç sahibi olan halkımızın yanındayız ve yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.
Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne bağlı Sıcak Yemek ekibi her gün güler yüzle kapısını çaldığı ihtiyaç sahiplerine yemeklerini ulaştırıyor. Belediye görevlileri yeme güçlüğü çeken vatandaşlara yemeklerini de kendi elleriyle yediriyor. Kapılarına kadar verilen bu hizmetten dolayı Belediye Başkanımız Hüseyin Üzülmez’e minnet duygularını ileten vatandaşlar, “Allah Razı Olsun, sizleri başımızdan eksik etmesin” sözlerini her fırsatta yineliyorlar.