Kartepelilerin planlı, güvenli ve çağın getirdiği yeniliklere uygun bir kentte yaşamalarına imkan sağlamak adına Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in talimatları doğrultusunda Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler üst yapı hizmetlerine hız verdi. Belediye ekipleri, ilçede alt yapı sorunu olmayan bölgelerde üst yapı düzenlemeleriyle modern şehircilik anlayışının gelişmesine ivme kazandırıyor. Bu kapsamda yerleşimin yoğun olduğu bölgelerden Uzunçiftlik Mahallesi’nde Özdemir Ataman Caddesi de asfaltlandı.
Kartepe İlçesinde ulaşım ağını yaptığı düzenleme ile daha şık ve güvenli hale getiren Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı asfalt ekipleri, yerleşimin yoğun olduğu ve KOÜ Prof. Dr. Baki Komsuoğlu MYO’na bağlantıyı sağlayan Özdemir Ataman Caddesi üzerinde 400 metre uzunluğunda ve 8 metre genişliğindeki güzergaha 800 ton asfalt sererek yolu bölge halkının hizmetine sundu.
Modern belediyecilik gereklerinden olan üst yapı iyileştirme çalışmalarını, ilçenin farklı noktalarında yaz boyu süreceğini ifade eden Başkan Üzülmez, “Yeni Kartepe yolunda, İlçeye değer katan çalışmalarımız yaz ayları ile birlikte hız kazandı. Alt yapı sorunu olmayan yerleşimin yoğun olduğu bölgelerdeki düzenlemelerimiz Ertuğrul Gazi ve Uzunçiftlik Mahalleleri ile sürüyor. Diğer mahallelerimizde de çözüm odaklı çalışmalarımız belirlenen iş programımız çerçevesinde gerçekleştirilecek.” dedi.