Kartepe ilçesinde imar planları çerçevesinde belirlenen yeni imar yollarını açma çalışmaları, belediyenin kendi ekip ve ekipmanları ile gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda Kartepe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, Acısu Mahallesi’nde 3 yeni sokağı daha tek tek ulaşıma açtı.
Acısu’da 3 yeni yol birden
Ekipler, Acısu Mahallesi Aşiyan Sokak üzerinde 300 metre uzunluğunda 8 metre genişliğindeki güzergaha 3500 ton stabilize malzeme, Seferihisar üzerinde 240 metre uzunluğunda 10 metre genişliğindeki güzergaha 3000 ton stabilize malzeme, Umuttepe Sokak üzerinde 100 metre uzunluğunda 12 metre genişliğindeki güzergaha da 2500 ton stabilize malzeme sererek yeni imar yollarını da ilçeye kazandırmış oldu.
Kartepe Belediyesi, vatandaşların talepleri doğrultusunda nüfusun yoğun olduğu bölgelerde yeni imar yollarını açmaya hız kesmeden devam ediyor. Belediye Başkanı Üzülmez de, “ En genç ilçelerimizden biri olan Kartepe’de gelecek 50 - 100 yılı düşünerek öngörülü adımlar atıyor, Kartepe’nin geleceğini şekillendirmeye çalışıyoruz. İlk bakışta basit gibi görünen her bir hizmetimiz büyük Kartepe fotoğrafında bir tuğla olacaktır. Hedefimiz; arkamızda torunlarımızın, hatta onların da torunlarının Allah razı olsun diyeceği her yönüyle  müreffeh bir Kartepe mirası bırakmaktır” dedi.