Kartepe Uzunçiftlik Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Aydın Merttürk’ün sahibi olduğu TIR, Van’da bölücü terör örgütü PKK’lılar tarafından ateşe verilerek yakıldı

 

SS 87 No’luUzunçiftlik Kamyon ve TIR’cılar Kooperatifi Başkanı Aydın Merttürk’e ait TIR patnos’ta PKK’lı teröristlerin saldırısına uğradı. Bölücü Terör Örgütü üyeleri Merttürk’ün TIR’ı ile birlikte 3 aracı daha yaktı. Yıldız Sunta MDF’nin ürünüyle yüklü ve şoför Yüksel Tantoğlu idaresindeki 41 PK 469 plakalı DAF çekici- dorseden oluşan TIR, Van’a mal indirdikten sonra dönüş yolunda Patnos’a 8 kilometre kala PKK’lıların saldırısına uğradı. Patnos- Van Karayolu’nun Değirmendüzü Köyü mevkisiinde yol kesen teröristler Tantoğlu’nun kullandığı TIR ile birlikte toplam 3 TIR ve bir kargo firmasına ait kamyonu durdurup sürücülerini indirdi. PKK’lılar dört aracı ateşe verdi. TIR’ın çekicisinin tamamen yandığı öğrenildi.

 

SÜRÜCÜLER YAKINDAKİ KÖYE SIĞINDILAR

PKK’lıların araçlarından indirdiği 50 yaşındaki şoför Yüksel Tantoğluve diğer sürücüler yakındaki bir köye sığındı. Köylülerin misafir ettiği sürücüler hemen olay yerine gelen jandarma ekiplerine olayı detaylarıyla anlattı. Yüksel Tantoğlu henüz Kocaeli’ye dönmedi. TIR’ının yakıldığından şoför Yüksel Tantoğlu’nun araması ile haberi olan TIR’ın sahibi ve Uzunçiftlik kooperatif başkanı Aydın Merttürk, sorularımızı cevapladı. Merttürk  “Her gün şehitlerimiz geliyor. Onların yanında benim TIR’ım sadece demir yığını sayılır. Benim üzüntüm şehitlerimizedir. Biz kooperatif olarak Türkiye’nin dört bir yanına yük taşımaya devam edeceğiz” dedi.