Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Darıca Nenehatun Stadyumu’nda düzenlenen Aşura Matemi’ne katıldı. Türkiye Caferileri Vakfı tarafından geleneksel olarak her yıl organize edilen ve bu 6’ncısı düzenlenen programda Kerbela'da şehit edilen Hz. Hüseyin ve 72 arkadaşı dualarla anıldı.

Türkiye Caferileri Vakfı Başkanı Yahya Kemal Utar’ın ev sahipliğinde gerçekleşen programa MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Darıca Kaymakamı Ömer Karaman,  Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Lübnan El Hekim Vakfı Genel Müdürü Dr. Sayid Ali El Hekimi ve çok sayıda davetli katıldı.

KERBELA YÜREĞİMİZİ SIZLATIYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, programda yaptığı konuşmada Hz. Hüseyin’in Kerbela’da uğradığı o zulüm ve haksızlığın herkesin yüreğinde derin bir sızı olduğu belirtti. Başkan Karaosmanoğlu, “Kerbela’nın toplumsal vicdanımızdaki yeri ve önemi çok büyüktür. Bugün, bir matem günü. Ama aynı zamanda sevginin de uyanış günüdür. Gözyaşlarımız kaynaşırken birliğimizin, beraberliğimizin coştuğu büyük bir gündür. Her Aşura, bizi birbirimize daha çok kenetliyor’’ ifadelerini kullandı.

AŞURA ŞEHİTLERİ GÖSTERİSİ

Dıarıca Stadı’ndaki Aşura Matemi etkinliği Azerbaycan'dan gelen sanat yönetmeni Rasim Memmedov tarafından hazırlanan 'Aşura Şehitleri' isimli tiyatro gösterisi ile son buldu.