Tunceli dağlık kırsalda jandarma ile bir grup PKK’lı terörist arasında çatışma çıktı. PKK’lıların açtığı ateşe askerlerde hemen karşılık verdi. Yaşanan çatışmada aslen Kandıralı olan Jandarma Özel Harekat Tabur Komutanı Binbaşı Yavuz Sınat Güzel, ağır yaralanmıştı. Hemen hastaneye kaldırılan binbaşı Güzel, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştu.
 
AİLESİ PERİŞAN OLMUŞTU
Binbaşı Güzel’in şehadet haberi, Kandıra’da yaşayan ailesine verildiğinde gözyaşı sel oldu. Oğlunun şehit olduğu haberiyle gözyaşlarına boğulup sinir krizi geçiren anne Emine Güzel, cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirmişti. Burcu Güzel ile evli olan ve 12 yaşında Sude isimli bir kızı olan binbaşı Yavuz Sonat Güzel için ilk önce Elazığ’da daha sonra ise Ankara’da ise tören düzenlendi.
 
TAZİYELERİNİ İLETTİ
Ankara’daki cenaze törenine; MHP Lideri Devlet Bahçeli, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ile birlikte hem siyasi hem de askeri erkan katıldı. Şehit olan binbaşı Güzel, yapılan son duaların ardından Cebeci Şehitliği’nde toprağa verildi. Cenazeye katılamayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, önceki akşam aileyi ziyaret etti. Binbaşının Ankara’daki evine giden Kılıçdaroğlu, şehidin anne ve babasına başsağlığı dileğinde bulundu, acılarını paylaştı. Bir süre şehidin babasıyla sohbet eden Kılıçdaroğlu, aileye her zaman yanlarında olduklarını söyledi.