FARKLI YATIRIM İÇİN TERCİH EDİLİYOR
Kiralama şirketlerinin sadece otomotivi değil gayrimenkul sektörünü de hareketlendirdiğini söyleyen Barkın Pınar, "Otomobil satın almak yerine kiralamayı tercih edenlerin elinde para kalıyor. Sıcak parayı farklı bir yatırım için değerlendirmek isteyenlerin tercihi ise genellikle gayrimenkul sektörü oluyor" diye konuştu.

KİRA FATURASINI GİDER GÖSTERİYOR
Pınar ayrıca, "Araç satın aldığınızda toplu para ödüyorsunuz, bakımı, yağ masrafı, kaza riski bulunuyor. Kiralamada bu giderlerin hiçbiri yok. Kaza olursa kontağı kapatıp, yeni aracınızı alıyorsunuz. Kiralamayı tercih eden şirketler kira faturasını gider gösteriyor, bireysel tüketiciler ise sıcak paralarını gayrimenkul yatırımı yaparak değerlendiriyor" dedi.

SEKTÖR GELİŞECEK
Avrupa'da oldukça yaygın olan sektörün Türkiye'de yeni canlandığını vurgulayarak, Tüketiciler bu işten kazanç sağladıkça sektör daha da hızlı gelişecektir. Müşterilerimiz arasında konuta yatırım yapanlar var. Araç almak yerine kiralayarak nakit parasını eve yatırıyorlar. İleride daha fazla kâr sağlayacağına inanıyorlar" ifadelerini kullandı.