220 klasik otomobil, kamyon ve off-road sürücüsünün katıldığı Big Garage's Festivali düzenlendi.

Körfez Yarış Pisti'nde yapılan etkinlikte binlerce klasik araç tutkunu, yüksek beygirli klasik "Amerikan" otomobillerinin kalkış performansını beğeniyle izledi.

Vatandaşlar, daha sonra off-road ve araç güzellik yarışmasını takip etti.

Festival Organizasyon Komitesi Üyesi Şükrü Taşcıoğlu  yaptığı açıklamada, uzun süredir böyle bir festival yapmayı planladıklarını belirterek, tüm araç türlerini burada toplamak istediklerini söyledi.

Etkinliğe, İstanbul, Ankara, Bursa, Hatay, Sakarya, Kocaeli ve İzmir'den 220 off-road, kamyon ve klasik "Amerikan" otomobilinin katıldığını ifade eden Taşcıoğlu, "Tutkusu olan herkesi buraya çektik. Yarış değil, festival düzenledik. Araçların klasik olması, yüksek beygirli olması ve şova dönük kısımlarının fazla olması dolayısıyla daha fazla insanı kendine çekiyor. Göze daha çok hitap ediyor." şeklinde konuştu.

Taşcıoğlu, insanların çoğu kez filmlerde gördüğü klasik otomobillerle burada fotoğraf çektirebildiğini ve performanslarına tanıklık edebildiğini dile getirerek, "Kalkış yarışlarını büyük tutkuyla izliyorlar. Televizyonda yayınlanan çeşitli programların da buna etkisi var. Zaten insanlar tutkun, bunları görünce yöneliyorlar. Bu araçlardan almak istiyorlar. Bundan birkaç yıl önce solmaya başlayan bir sektörü, tekrardan canlandırmayı hedefliyoruz." dedi.