Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'nın, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ile ortaklaşa yürüttüğü 2015 yılının Temel İtfaiyecilik eğitimleri 54'üncü grupla son buldu. Türkiye'nin çeşitli illerinden ve dünyanın farklı ülkelerinden gelen itfaiyeciler, 2010 yılından bu yana 90 saatlik eğitimden geçirilerek sertifikalandırılıyor. 

 

2015'İN SON GRUBU

20 kişiden oluşan 54'üncü grubun eğitimlerini başarı ile tamamlayan İtfaiye Eğitim Merkezi (KOBİTEM), erlerin sertifikalarını Emeks Otel'de düzenlenen törenle verdi. İtfaiye erleri sertifikalarını Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı yetkililerinden aldı. 

 

TECHİZAT HEDİYE EDİLDİ 

Teorik ve uygulamalı olarak yapılan eğitimlerde, yangın, deprem, trafik kazalarına müdahale, yüksekten ve alçaktan kurtarma, tehlikeli kimyasal maddelere müdahale teknikleri, kapalı ve dumanlı ortamlarda hareket tarzı gibi birçok mesleki konunun eğitimi verildi. Eğitimler sonunda itfaiye erlerine TBB tarafından çeşitli teçhizatlar hediye edildi.

 

BİN 455 KİŞİYE EĞİTİM

KOBİTEM bugüne kadar 23 büyükşehir belediyesinden, 34 il belediyesinden, 250 ilçe belediyesinden ve 11 yabancı ülkeden toplam bin 455 kişiye eğitim verdi. Bölge bazında en çok eğitimi 81 belediyeden 387 kişiyle Karadeniz Bölgesi aldı. En çok eğitim talebi de ilçe belediyelerden geldi.