AKP’de 73 milletvekili aday adayından 67’si genel merkezde mülakata girmişti. Aday adaylarının yarısının bu mülakat sonrası elendiği ortaya çıktı


SÜREÇ HIZLI İŞLİYOR
AKP’de seçim süreci çok hızlı işliyor. Aday adayı başvuruları 20 Şubat’ta sonlanmış, 73 isim milletvekilliğine talip olmuştu. 73 aday adayından 67’si için de 1 Mart’ta temayül yoklaması yapılmıştı. Aday adayları temayülün yorgunluğunu üzerlerinden henüz atmıştı ki bu kez 6 Mart Cuma günü Ankara’da parti genel merkezinde yapılan mülakata katıldı.
 
YARIŞ DIŞI KALDILAR
67 aday adayı, teşkilatlardan sorumlu genel başkan yardımcısı Süleyman Soylu ve mülakat komisyonuna neden milletvekili olmak istediklerini anlatmıştı. İşte bu mülakatta aday adaylarının yarısının elendiği öğrenildi. Mülakat komisyonu, yaptığı değerlendirme sonrası 30’un üzerinde kişiyi yarış dışı bıraktı. AKP’de şimdi, yarışta kalan isimler için bir kamuoyu anketi yapılıyor.
 
BÜYÜK GÜN; 25 MART
Büyük gün ise 25 Mart. Başbakan Ahmet Davutoğlu, kadın kolları genel başkanı Sibel Gönül, teşkilatlardan sorumlu genel başkan Süleyman Soylu ve gençlik kolları genel başkanı Abdurrahim Boynukalın’ın da aralarında bulunduğu 7 kişilik komisyonla bir araya gelip, yapılan anket sonrası belirlenen 25 kişi içerisinden 11 kişilik aday listesini oluşturacak.