Adalet ve Kalkınma Partisi bu dönem meclise toplamda altı milletvekili gönderdi. İşte bu altı vekilden üçü mevcut vekiller içinden seçilirken, diğer üçünü yeni vekiller oluşturdu. AK Parti Rize eski Milletvekili ve Belediye Başkanı Şevki Yılmaz’ın oğlu Mehmet Akif Yılmaz. AK Parti Kadın Kolları eski MKYK üyesi R. Sezer Katırcıoğlu ve Gebze eski İlçe Başkanı Avukat Cemalettin Kaflı.

Yılmaz, Katırcoğlu ve Kaflı, seçim sonrasında da devam eden yoğun tempoları ile dikkat çekiyor. Durmuyor ve durdurulamıyor. Bazen kamu kurumlarını ziyaret ediyor, bazen sivil toplum kuruluşlarıyla sohbet ediyor. Bazen esnafa, cami cemaatine konuk oluyor, bazen de cadde ve sokakları arşınlıyor. AK Parti’nin yeni vekilleri sıcak, ter, gündüz, gece demeden koşuyor, koşturuyor.

Bu ziyaretler nedeniyle hem kendilerini çok daha geniş kitlelere tanıtma imkanı bulurken, hem de kent sorunlarına daha fazla hakim olmuş oluyorlar.Anlayacağınız, olası bir erken seçim kararı AK Partili yeni vekillerin düzenini etkilemeyecek.

Çünkü onlar 7 Haziran’dan bu yana hiç durmadılar.