Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İl Sınırında Büyükşehir tecrübelerini yeni büyükşehir olacak belediyelere aktarmaya devam ediyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret eden Malatya Belediyesi’nin yöneticileri, Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Yazıcı’dan uygulamalar hakkında bilgi aldı. 

 

YAZICI’DAN BİLGİ ALDILAR

Ziyarette Malatya Belediyesi’nden başkan yardımcıları Ahmet Ceyhan, Mehmet Mert ve İsmail Nacar hazır bulundu. Genel Sekreter Yazıcı, kendisine bağlı bulunan Park Bahçeler ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı, Fen İşleri Daire Başkanlığı, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı ile Emlak İstimlak Daire Başkanlığı’nın çalışma prensipleri hakkında başkan yardımcılarına bilgi aktardı.

 

ÖĞRENDİKLERİNİ UYGULAYACAKLAR

Malatya Belediyesi Başkan Yardımcısı Ceyhan, “Yeni büyükşehir olan Malatya Belediyemiz için büyükşehrin kurulumuyla alakalı bilgi edinmeye geldik. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yöneticileri bize yakın ilgi gösteriyor, biz de verilen bilgilerden istifade ediyoruz. Bütün birimler hakkında bilgi aldıktan sonra Malatya’da uygulamaya çalışacağız” dedi.