Seka Kağıt Fabrikası alanında inşa edilen ve 2014 yılında açılacak olan Bilim Merkezini tanıtmak, Kocaeli Bilim Merkez’ine gelecek öğrencileri bilimle buluşturmak için Kocaeli Bilim Merkezi ekibi okullarda bilimselsel gösteriler düzenleyecek.

Kocaeli Bilim Merkezi, 12 ilçede belirlenen okullarda bilimsel deneyler gerçekleştirecek. Birbirinden ilginç deney ve gösterilerin yapılacağı etkinlikle, öğrencilerin bilime olan ilgi ve merakı artırılmak amaçlanıyor. 12 ilçe ve 17 okulda gerçekleştirilecek gösterilerle öğrencilerin görerek ve yaparak öğrenme becerileri artırılmak amaçlanıyor.

Kocaeli Bilim Merkezi tarafından okullarda yapılacak gösterilerde, kimyasal maddelerin bir birleri ile etkileşimini gösteren köpük deneyi, maddenin hal değişimlerini farklı bir şekilde gösterimi için kuru buz deneyleri, gizemli tozun alevle buluşması sonucunda gerçekleştirilen alev deneyleri ve -1960 C da sıvı azotun maddelere etkisini göstermek için tasarlanan deneyler eğlenceli sunumlar eşliğinde gerçekleştirilecek.