15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla başlayan demokrasi nöbeti bugün finalini miting ile yapıyor.
ALAN DOLDU
15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla halkın tuttuğu demokrasi nöbetinin 3 hafta sonra bugün finali “demokrasi ve şehitler” mitingi ile sonlanıyor.  İstanbul Yenikapı’da yapılacak olan miting aynı zamanda 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleşiyor. Kocaeli’de miting Perşembe Pazarı alanında saat 17:00’de başladı. İlk günden beri alanda olan vatandaş final için alanı doldurdu. 

GÜVENLİK TAMAM
Perşembe Pazarı alanında yapılan mitingde, İstanbul Yenikapı Mitingi’nden canlı bağlantı yapılacak. 81 il de aynı anda yapılan canlı bağlantılarla Cumhurbaşkanı Erdoğan halka seslenecek.  Miting alanında Kocaeli Emniyeti tarafından geniş güvenlik önlemleri dün sabah saatlerinden itibaren alınmaya başlandı. 3 ayrı yerde arama noktası kurularak vatandaşların miting alanına kontrollü girmesi sağladı. Alana giriş ve çıkışlarda katılımcılar tek tek aranarak içeriye alındı.