Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit için çok büyük, çok önemli bir proje için düğmeye basıyor.
Geçen yılın sonlarında yıkılan şehir merkezindeki eski Valilik Binası ve bahçesinin bulunduğu alan için yer altı otoparkının projeleri tamamlandı. 

350 ARAÇ KAPASİTELİ

Halen, Büyükşehir Belediyesi Belde A.Ş.’nin işlettiği açık otopark olarak kullanılan eski Valilik Bahçesi’nin altına 350 araç kapasiteli yer altı otoparkı yapılıyor. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Doç.Dr. Tahir Büyükakın  otoparkın  çok modern olacağını açıkladı, “Araç sahibi  arabasını otopark girişinde bırakacak. Araçlar, asansörlerle yer altı otoparkına indirilip, boş yere konulacak. Sahibi aracı almaya geldiğinde de aynı şekilde araba kapıya getirilecek” dedi. 

İHALE GÜNÜ İSTENDİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, eski Valilik bahçesinin altını yer altı otoparkı olarak değerlendirirken, üst bölüm de tören alanı haline getirilecek. Genel Sekreter Büyükakın, projelerin tamamlandığını, ihale günü için gerekli başvuruyu yaptıklarını açıkladı. İzmit için  prestij projesi olacak  yatırım için önümüzdeki aylarda ihaleye çıkılması, bu yılın sonuna kadar da inşaatın başlaması bekleniyor.