Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin İzmit Belediyesi ile ortaklaşa yapacağı tramvay projesi için her iki belediyenin internet adresi üzerinden halk oylaması başladı. Vatandaşlar bir tıkla tramvayın modeli, rengi ve ismini belirleyebilecek.

 

İNTERNET ÜZERİNDEN

OYLAMA BAŞLADI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin İzmit Belediyesi ile ortaklaşa Sekapark-Otogar arasında yapacağı tramvay projesi için halkın görüşü alınıyor.

Tramvayın iki modeli, beş renginden biri ve ismi konusunda halk oylaması yapılıyor. İki ay sürecek oylama gerek Anıtpark’ta bulunan tramvayın yanındaki cihazlardan gerekse Büyükşehir Belediyesi ve İzmit Belediyesi’nin web siteleri  (www.kocaeli.bel.tr  vewww.izmit.bel.tr) üzerinden yapılabiliyor.

 

HALKTAN EN ÇOK OYU ALAN

Vatandaşlar her iki internet sitesi üzerindeki linge tıklayarak tramvayın modeli, rengi ve ismini kendi isteğine göre seçebiliyor. Tramvay için düz ve yuvarlak olmak üzere iki model, yeşil, sarı, mavi, gümüş ve kırmızıdan oluşan beş renk seçeneği sunuluyor. Vatandaşlar tramvay için önerilen İzmitray, Körfezray, Akçaray, Akçakocaray ve Akray isimlerinden birini seçmenin yanı sıra istediği başka bir ismi de diğer seçeneğinde belirtebiliyor. Halktan en çok oyu alan model, renk ve isim İzmit’teki tramvay uygulamasında belirleyici olacak.