Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Kandıra sahillerinde verdiği cankurtaranlık hizmeti pek çok kişiyi yeniden hayata döndürüyor. Kocaeli sahillerindeki 10 bölgede hizmet veren İtfaiye Daire Başkanlığı Su Kazalarını Engelleme Merkezi’ne (KOSKEM) bağlı cankurtaranlar, son bir hafta içerisinde 43 kişiyi boğulmaktan kurtardı.
Kandıra sahillerinde 10.00-18.00 saatleri arasında görev yapan KOSKEM ekipleri, Cebeci bölgesinde 17, Kumcağız bölgesinde 18, Bağırganlı bölgesinde 1, Bayramoğlu Plajı’nda 4, Altınkemer Plajı’nda 2 ve Kerpe’de 1 vatandaşı kurtardı. Ayrıca 32 vatandaşa ambulans birimlerince çeşitli yaralanmalardan dolayı sağlık hizmeti verildi.
Yaklaşık 200 kişiden oluşan KOSKEM ekipleri, 18 Eylül’e kadar Kocaeli sınırları içerisindeki Marmara sahilleri olan Karamürsel Altın Kemer, Ereğli, Darıca Bayramoğlu, Darıca Bayramoğlu Kadınlar plajları ve Karadeniz sahillerinde ise Cebeci, Kerpe, Kumcağız, Sarısu, Bağırganlı plajları olmak üzere 10 bölgede haftanın 7 günü 10.00-18.00 saatleri arasında cankurtaranlık hizmeti verecek.