T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın düzenlediği ‘Geleceğin İletişimcileri Yarışıyor’ isimli yarışmada ‘İnternet ve Sosyal Medya Uygulamaları’ kategorisinde Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü öğrencilerinden Mustafa Tuncer ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümünden Yasin Işık birincilik ödülü kazandı.
 
 
T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın düzenlediği ‘Geleceğin İletişimcileri Yarışıyor’ isimli yarışma ‘Güvenilir Gıda’ teması ile bu yıl ilk kez gerçekleşti. İletişim Fakülteleri ve Güzel Sanatlar Fakültelerinin katılabildiği yarışmada Televizyon Spotu, Radyo Spotu, İnternet Ve Sosyal Medya Uygulamaları, Açık Hava Reklamı ve Halkla İlişkiler Kampanyası dallarında yarışmalar düzenlendi.
 
 
Yarışma Sonucunda Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık bölümünden Mustafa Tuncer ve Görsel iletişim Tasarım Bölümünden Yasin Işık ‘İnternet ve Sosyal Medya Uygulamaları’ kategorisinde birinci oldu. ‘Halkla İlişkiler Kampanyasında’ ise Mustafa Tuncer ve Yasin Işık ikinci olurken, Reklamcılık Bölümünden Olgun Tayılga ise üçüncü oldu.
 
 
Toplam ödülün 66 Bin TL olduğu yarışmanın ana sponsorluğunu TİGEM, SÜTBİR, BALDER ve MEYED yaparken, medya sponsorluğunu ise NTV YEŞİL EKRAN üstlendi.
 
Muhabir : Funda Çamli (KOUHA)