Erzurum'da düzenlenen Türkiye Üniversiteler Ligi (ÜNİLİG) Kış Spor Oyunları buz hokeyi final maçı kavgalı bitti. Atatürk Üniversitesi güçlü rakibi Kocaeli Üniversitesi'ne 6-4 mağlup olunca olaylar çıktı. Polis kavganın büyümesini biber gazı sıkarak önledi.


Erzurum'da 11- 15 Mart tarihleri arasında gerçekleşen ÜNİLİG'de bugün saat 15.00'de, 3 binlik buz hokeyi salonundaki erkekler final maçında Atatürk Üniversitesi ile Kocaeli Üniversitesi karşı karşıya geldi. Çekişmeli geçen mücadelede Kocaeli Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi'ni 6-4 mağlup etti. Maç bitimi sonrası sporcular arasında çıkan kavga tribünlere sıçradı. Taraftarında kavgaya karışması ile olaylar büyüdü. Olay yerine sevk edilen polis, buz hokeyi sahasına girdi. Polis biber gazı sıkarak kavgaya müdahele etti. Polisin sıktığı gazdan etkilenen bir sporcu Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Yakutiye Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.
 
KOCAELİ BİRİNCİ OLDU
Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Asbaşkanı Prof. Dr. Kadirhan Sunguroğlu, yaşanan olayın üzücü olduğunu belirterek "Final maçıydı, altın ve gümüş madalya için yarıştılar. İki takımda Türkiye'nin önde gelen takımı. Kaliteli ve çekişmeli bir maç oldu. Ancak maç sonunda tatsız olay yaşandı. Kavga büyüyünce polis biber gazı sıktı. Kocaeli birinci, Atatürk Üniversitesi ikinci, Ankara Üniversitesi ise üçüncü oldu. İstenmeyen görüntülerin yaşanması bizi üzdü" dedi.
 
SOPALARLA SALDIRDILAR, KÜFÜR ETTİLER
Kocaeli Üniversitesi Buz Hokeyi Bayan Takım Antrenörü Makbule Atay ise "Atatürk Ünivesitesi'nin sporcuları bizim sporculara saldırdı. Maçı izleyen kız sporcularımızı yere yatırıp, linç ettiler. Hani misafir perverlik nerede? Herkesin annesi babası var iyi ki burada değiller. Çok büyük bir kavgaydı sporcular ve tribün sopalarla saldırlar. Küfürler ettiler" diye konuştu.