İFO Fuarcılık tarafından AYSAD (Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği) desteği ile iki yılda bir düzenlenen Asansör İstanbul Fuarı’nda yedisi Kocaeli’den olmak üzere yurt içi ve yurt dışından toplam 440 firma yer alıyor.
28 ülkenin katılımıyla kıtalar arası bir buluşmaya sahne olacak organizasyonda Almanya, Çin ve İtalya ulusal katılım gerçekleştiriyor. Bir öncekine göre %25 büyümüş olarak 50 bin metrekare kapalı alana kurulan Asansör İstanbul’da her gün milyonlarca yolcu taşıyan asansörlere ilişkin başta güvenlik olmak üzere en yeni teknoloji ve uygulamalar sergilenecek. Dört gün sürecek organizasyonda panel ve konferanslarla sektör gündemleri masaya yatırılırken, bu yıl bina dışından asansör çözümleri arayan Uluslararası Asansör Tasarım Yarışması’nda (ILDC) dereceye giren tasarımlar da fuar süresince ziyaretçilerin beğenisine sunulacak. 

Bu yıl 14.’sü düzenlenen Asansör İstanbul 2015’e Kocaeli’den; ASRAY, CAN-LİFT, GÜNPAŞ, İLERİ Asansör, KÖŞKERLER Çelik Halat, MEKİSAN Asansör ve MOSTON firmaları katılıyor.