Kısa adı ÇOSKF olan Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu yönetim kuruluna Kocaeli'den iki isim girmeyi başardı. Kocaelinin tanınmış simalarından spordan siyasete kadar birçok alanda faaliyet gösteren Ak Parti Kocaeli milletvekili aday adayı Ali İhsan Adıgüzel ve Çayırova Belediyesi eski Kültür Müdürü Talha Dülgerbaki Çocuk Oyunları ve Spor kulüpleri federasyonunda görev aldı. 

Milli Eğitim Bakanlığı Başta olmak üzere Gençlik ve Spor Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı ile ortak projelere imza atan ve unutulmuş oyunlarımızın tekrar gün yüzüne çıkması için önemli çalışmalar yapan federasyonun yönetimin üst düzey bürokratlar ve vakıf başkanlarından oluştu..

Federasyon çalışmaları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yakın takip edilmekte ve desteklenmekte..

Önümüzdeki günlerde Dilovasın’da yapılacak olan toplantıda Ali İhsan Adıgüzel’in başkan yardımcılığı görevine getirileceği ve Marmara Bölgesi genel koordinatörü olarak görev alacağı beklenmektedir. Önümüzdeki günlerde Bürüksel de bir şube açacak olan federasyonun genel sekreterlik görevini Talha Dülgerbaki üstlendi..

Dilovasın’da Adıgüzel’in ev sahipliğinde yapılacak yönetim kurulu toplantısında bu yıl okullarda uygulanacak çocuk oyunları şampiyonası başta olmak üzere 2016 yılı planlamasının yapılacağı ve önümüzdeki ay Cumhurbaşkanı Erdoağn başta olmak üzere Başbakan ve bakanları ziyaret ederek çalışmalar hakkında brifing verilmesi konuları konuşulacak.