15 Temmuz darbe girişimi sonrası PKK’nın başlattığı bombalı eylemlere IŞİD’e katıldı.

Gaziantep’te düzenlenen hain saldırıda 51 vatandaşımı yaşamını yitirdi. Eylemi henüz hiçbir örgüt üstlenmezken hain saldırının ardından IŞİD olduğu tahmin ediliyor.


Yaşanan hain saldırı sonrası gözler yine IŞİD’in ülke içindeki yapılanmasına çevrildi.

CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem twitter hesabından IŞİD’in yapılanması ile ilgili oldukça ilginç bilgilere paylaştı

Erdem’in iddiasına göre IŞİD’in Kocaeli pasif hücreleri bulunuyor.

CHP’li Eren Erdem’in iddiaları şöyle; 
“IŞİD'in Türkiye yapılanmasını hücre hücre analiz etmiş, yapıyla ilgili onbinlerce sayfa belge okumuş biri olarak diyorum ki; IŞİD'in eski Türkiye emiri ile yenisi ortadan kaldırılıp, Suriye'de "konstantiniyye kampı" adlı terör kampında eğitim alan kadroları tümüyle etkisiz hale getirilmedikçe, ülkemizde terör eylemi yapma potansiyelleri çok yüksek olacaktır. Tatlıbal hücresi geçen aylarda serbest kaldı, o hücre Suriye'ye insan götürüp getirir. Lojistik çalışma yapar Dokumacılar grubu dağıldı. Hücreden geriye kalan birkaç kişi var, bomba eğitimleri var, cezaevindekilerden bilgi alınmalıdır. Hatay'da 2 hücreleri var, bunlar "insan ticareti ve sınır kaçakçılığı ile meşgul." Eylemsel değiller, ama temizlenmeliler! İstanbul ideolojik merkezleri. Hücreleri belli, başları ortalıkta geziyor. Bu hücrelere adam yetiştiriyorlar. Ayrıca lojistik bir hücre. Konya hücreleri "tehlikeli." Meram'da yapılandıkları biliniyor. Soruşturma dosyalarını okudum. Derhal temizlenmeliler. İzmit'te "pasif" ve eleman yetiştiren bir hücre var. Ankara'da tatlıbal dışında birkaç F-TİPİ ev var. Adıyaman'da hala sorun var..”

Kocaeli’de daha öncede IŞİD yapılanması ile ilgili çok ciddi haberle yapmıştı.

Özellikle Gebze ve Dilovası’nda otobüslere bindirilen onlarca gencin IŞİD’e katılmak için Suriye’ye götürüldüğü, Karamürsel’ ormanlık alanlarda kamp yaptığı gibi iddialar basın yayın organlarına yansımıştı.