Kocaeli'de beklenen kar yağışı 4 gün boyunca etkisini artırarak devam etti. 30 Aralık Çarşamba günü başlayan yoğun kar yağışı pazar gününe kadar etkisini sürdürdü. Eğitim ve öğretime 1 gün süreyle ara verildi. Etkili yağışta birçok trafik kazası meydana gelirken, buzlanmadan dolayı vatandaşlar da yolda yürürken zor anlar yaşadı. Bunun yanı sıra İzmit’te kar yüzünden onlarca ağaç zarar gördü. 

FUAR BUZ TUTTU

İlimizde hava sıcaklığının zaman zaman sıfırın altına düşmesi nedeniyle fuar alanındaki gölet, kısmen buz tuttu. Hava sıcaklığının gece sıfırın altına düşmesi bazı bölgelerde buzlanmaya neden oldu. Kocaeli fuar alanında 38 bin 800 metrekarelik alanı kaplayan gölet de kısmen buzla kaplandı. Gölün müdavimi olan martı ve karabatakların, buz yüzeyinde yürüyerek yiyecek aradığı gözlendi. Kent genelinde 4 gündür hayatı olumsuz etkileyen kar yağışı, yerini hafif sağanak yağışa bıraktı.


Meteoroli'den edinilen bilgilere göre; bu hafta hava sıcaklığı artacak ve kar yerini yağmura bıracak. Hava sıcaklığı en yüksek hissedilen hava sıcaklığı 14 dereceye kadar çıkacak.


İşte ilimizin 5 günlük hava durumu

4 Ocak Pazartesi 7 derece yağmurlu

5 Ocak Salı 9 derece yağmurlu

6 Ocak Çarşamba 14 derece parçalı bulutlu

7 Ocak Perşembe 14 derece yağmurlu 

8 Ocak Cuma 13 derece çok bulutlu