Araştırma Şirketi ORC, Türkiye genelinde gerçekleştirdiği ‘yerel yönetimler başarı’ anketini tamamladı. 

Eylül 2017 yerel yönetimler araştırması kapsamında, en başarılı büyükşehir ilçe belediyelerini seçen şirket, en başarılı belediye başkanının yüzde 59 ile Antakya Belediyesi olduğunu açıkladı.


İkinciliği yüzde 58.4 ile Osmangazi Belediyesi Mustafa Dündar, üçüncülüğü 57.9 ile Gölbaşı Belediyesi Fatih Duruay, dördüncülüğü Fatih Belediyesi Mustafa Demir, beşinciliği yüzde 55.8 ile Bornova Belediyesi Olgun Atilla elinde tuttu. Listenin altıncı sırasında yüzde 55 ile Ümraniye Belediyesi Hasan Can, yedinci sırasında yüzde 54.6 ile Payas Belediyesi Bekir Altan, sekizinci sırasında yüzde 54. 1 ile Keçiören Belediyesi Mustafa Ak, dokuzuncu sırasında yüzde 53.8 ile Sultanbeyli Belediyesi Hüseyin Keskin ve son sırasında yüzde 53.5 ile Beyşehir Belediyesi Murat Özaltun yer aldı.

7 YILDIZLI BAŞİSKELE BİLE LİSTEDE YOK!

Ülke ekonomisine en fazla katkı sağlayan ve sanayinin lokomoti olan ilimizden tek bir belediye bile listeye giremedi. Her fırsatta belediye hizmetlerinden övünen Büyükşehir belediyesi ve 12 ilçe belediyesi Hatay’ın ismi pek bilinmeyen Payas Belediyesi’nin girdiği listede yer alamadı. Kocaeli’nin en önemli ilçelerinden olan ve her fırsatta ‘7 yıldızlı belediye’ diye övünülen Başiskele başarı kategorisine girmedi.

ORC’ye göre Kocaeli başarılı belediyeler sıralamasında sınıfta kaldı.