Ramazan ayı nedeniyle, Kocaeli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları, vakıflarda kayıtlı olan yoksul ve muhtaç ailelere yardım yapacak. Bu ay nedeniyle özellikle vatandaşların; yardıma muhtaç olduğunu düşündüğü kimselerle ilgili Kaymakamlıklar ve Vakıflara başvurmaları halinde gerekli tüm ayni ve nakdi yardımlar yapılacak.
 
İşte o açıklama;
Kardeşlik ve yardımlaşma duygularının zirveye çıktığı, paylaşmak ve muhtaç olanları anlamak noktasında rahmet ve bereket ayı olan Ramazan ayına ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.
 
Bütün Kocaelili vatandaşlarımın Ramazan ayını kutluyorum. Sağlık, esenlik ve güzelliklerle dolu bir ayı geçirerek Bayrama ulaşmalarını içtenlikle diliyorum.
 
Ramazan ayı nedeniyle, Kocaeli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığı ile vakıflarda kayıtlı olan yoksul ve muhtaç ailelere yardım yapılması kararlaştırılmıştır. İl genelinde, 12 ilçedeki 10.281 aileye toplam 2.489.850 TL yardım yapılacaktır.
 
Bu ay nedeniyle özellikle vatandaşlarımızın; yardıma muhtaç olduğunu düşündüğü kimselerle ilgili Kaymakamlıklar ve Vakıflara başvurmaları halinde gerekli tüm ayni ve nakdi yardımlar yapılacaktır.
 
Ramazan Ayı’nın birleştirici ve yardımlaşmayı zirveye çıkaran ikliminde hiçbir vatandaşımızın unutulmaması, herkesin gönül sofrasında yer alması dileğiyle…