Kocaeli Meteoroloji Müdürlüğünden alınan hava tahmin raporuna göre sıcaklık mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye bir süre daha devam edecek.

Önümüzdeki günlerde de güneşli olacak hava, sonrasında yerini tekrar yağmura bırakacak ancak yağmur, sıcaklığı düşürmeyecek.  Kocaeli’nin yüksek kesimlerine geçtiğimiz günlerde kar düşse de kent genelinde kar yağışı görülmedi.

Ancak sıcaklık 4 dereceye kadar geriledi. Sonrasında ise yağmurlu hava yerini güneşe bıraktı, sıcaklık tekrar mevsim normallerinin üzerine çıktı. Kışın ilk ayı aralık ayı ile birlikte 2017’ye de veda etmemize sayılı günler kala kar yağışı yerine güneşin yüzünü göstermesi uzmanları da vatandaşı da şaşırtıyor.

Sıcaklığın 15 dereceye çıkması ve önümüzdeki günlerde de artışın az da olsa sürmesi bekleniyor.

2017’ye kar ile giren Kocaeli’nin 2018’e kar yağışı olmadan ve ılık bir havada girmesi muhtemel görünüyor. 

Kocaeli Meteoroloji Müdürlüğünün hava tahmin raporuna göre bugün açan güneş yarın da yüzünü göstermeyi sürdürecek.

26 Aralık Salı günü sıcaklık en düşük 5, en yüksek 15 derece olacak. 

27 Aralık Çarşamba günü de hava açık. Sabah kimi noktalarda görülecek sisin dışında hava güneşli ve açık. Sıcaklıktaki artış da sürecek. En düşük sıcaklık 6, en yüksek sıcaklık 16 derece seviyesinde seyredecek. 

28 Aralık Perşembe günü parçalı bulutlu ve güneşli bir hava var. Sıcaklık en düşük 7, en yüksek 17 derece olarak hissedilecek. 

29 Aralık Cuma günü güneş yerini yağmura bırakacak. Sağanak olmayan yağmur, sıcaklığı düşürmeyecek; aksine sıcaklık artacak. En düşük sıcaklık 8, en yüksek sıcaklık 17 derece olacak. 

Ve 30 Aralık Cumartesi günü, yani yılbaşı gecesinden bir gün önce de yağmur var.

Sıcaklık en düşük 9, en yüksek 16 derece.