Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Kocaeli Şubesi Gençlik Kolları Başkanı Ali Ablay beraberinde 3 kişilik bir heyetle maden faciasının meydana geldiği Soma’ya gitti.  Albay ve beraberindekiler, öğle saatlerinde İzmit’ten ayrıldı.

Soma'da yaşanan maden faciasının ardından maden işçilerine destek vermek için Manisa’nın Soma ilçesine tüm Türkiye’den ekipler gidiyor. İlimizden de ilk olarak ADD Kocaeli Şubesi Gençlik Kolları Başkanı Ali Ablay beraberinde 3 kişilik bir heyetle birlikte  Manisa’nın Soma ilçesine gitti.

DESTEK İÇİN GİTTİLER

Yaşanan facianın ardından Soma’daki maden işçilerine destek vermek için Soma’ya gittiklerini belirten  ADD Kocaeli Şubesi gençlik Kolları Başkanı Ali Ablay, Soma’da ki çalışmaları yakından takip edeceklerini belirtti. Soma’da yaşanan facia için üzüntülerini dile getiren Ablay, 3 kişilik ekibimizle Soma’ya gidip orada ki vatandaşlarımızın yanında olacağız. Umarım bu yaşanan facianın ardından sorumlular cezalandırılır. Ateş düştüğü yeri yakıyor, dualarımız Soma’daki maden işçilerimizle” dedi. Yaşanan Facianın ardından ADD Kocaeli Şube Başkanı Taylan Katak da 19 Mayıs’ta yapacakları gençlik şölenini iptal ettiklerini açıkladı.