Kocaeli’de bir süredir devam eden güneşli hava gitti, yerini yağmura bıraktı. İlerleyen günlerde hava bir hayli soğuyacak. Yüksek kesimlerde kar yağışının beklendiği önümüzdeki günlerde, yüksek olmayan kesimlerde ise yağmur kendini gösterecek. Kocaeli’de bugün sağanak, yarın ise kuvvetli sağanak yağmur var. Meteoroloji, Kocaelilileri sel ve su baskınlarına karşı uyardı. Büyükşehir Belediyesi ve diğer belediyelerin, kuvvetli yağmura karşı önlem alması bekleniyor. 

Kocaeli Meteoroloji Müdürlüğünden alınan hava tahmin raporuna göre kentimizde bugün sağanak yağmur var, hava sıcaklığı ise en düşük 11, en yüksek 17 derece. 

20 Kasım Pazartesi yani yarın için ise kuvvetli sağanak yağmur uyarısı yapıldı. Sel ve su baskınlarına karşı uyarılan Kocaelililerin dikkatli olması istendi. Pazartesi günü sıcaklık ise daha da düşecek, en düşük sıcaklık 9, en yüksek sıcaklık 14 derece olacak. 

21 Kasım Salı günü de yağmur hafifleyerek sürecek. Sağanak yağmur yerini, hafif yağmura bırakacak. Ancak sıcaklık bir hayli düşecek, en düşük sıcaklık 6, en yüksek sıcaklık 9 derece seviyesinde seyredecek. Umuttepe, Kartepe’nin zirvesi gibi yüksek kesimlerde kar yağışı ihtimali söz konusu. 

22 Kasım Çarşamba günü hava bulutlu görünüyor, sıcaklığın ise tekrar artmaya başlaması bekleniyor. En düşük sıcaklık 4, en yüksek sıcaklık 13 olarak tahmin ediliyor. 

23 Kasım Perşembe günü de bulutlu bir hava var Kocaeli’de. En düşük sıcaklık 7, en yüksek sıcaklık ise 17 derece.