Şırnak'ta İdil ilçesinde sınırın Suriye tarafına geçmek isteyen terör örgütü PKK mensupları ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit olan piyade er Arif Subaşoğlu'nun Gölcük'teki babaevine acı haber ulaştı.

Arif Subaşoğlu'nun (21) şehit olduğu haberi, Gölcük ilçesi İhsaniye Merkez Mahallesi 4382. Sokak'ta ikamet eden babası Mehmet Subaşoğlu ve annesi Serpil Subaşoğlu'na Kaymakam Adem Yazıcı, Garnizon ve Gölcük Deniz Ana Üs Komutanı Tuğamiral Hayrettin İmren ve Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş tarafından verildi. Ardından, şehidin babasının evine Türk bayrağı asıldı.

Mehmet ve Serpil Subaşoğlu'nun 4 çocuğundan biri olan şehidin yakınları, acı haberi alınca gözyaşlarını tutamadı. Baygınlık geçiren şehidin bazı yakınlarına, sağlık ekipleri müdahale etti.

Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, yaptığı açıklamada, bu akşam Şırnak Cizre 1. Hudut Taburu'nda 172. Zırhlı Tugay Komutanlığında görev yapan piyade er Arif Subaşoğlu'nun, bölücü terör örgütü mensuplarıyla girilen çatışmada şehit olduğunu söyledi.

Terhisine 28 gün kalmıştı

Yazıcı, Şehit Subaşoğlu'nun bekar ve ailenin 4 çocuğundan en büyüğü olduğunu, terhisine 28 gün kala şehadet şerbetini içtiğini sözlerine ekledi.

Şırnak'ın İdil ilçesinde güvenlik güçleriyle PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada piyade er Arif Subaşoğlu şehit olmuş, 2 asker yaralanmıştı. Suriye tarafına kaçtığı değerlendirilen teröristlere ait bir uzun namlulu silah, roketatar, el bombası ile dürbün ele geçirilmişti.