Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin(UKOME) ekim ayı toplantısı Sekapark Otelde yapıldı. Genel Sekreter Tahir Büyükakın başkanlığındaki toplantıdan çok önemli bir karar çıktı. Kocaeli'nde 200 adet P plaka verileceği açıklandı.

İHALE AÇILACAK

Kocaeli il sınırları içinde yapılan servis taşımacılığı için ‘P’ plaka tahdidi getirilmiş, P plaka verilmesi dondurulmuştu. O günden bu yana 7 yıl geçtiği, sanayi kenti olan ilimizde yeni fabrikalar ve okulların açıldığı, servis esnafının servis işiyle ilgili taleplere cevap veremediği hatırlatıldı ve UKOME’nin 200 yeni P plaka vereceği ifade edildi. Bunun için ihale açılacak.

SON DURAK TAŞINIYOR

UKOME toplantısında, Gölcük Belediyesinin Dumlupınar Mahallesi Körfez ve 19 Mayıs Caddelerinde talep ettiği parkomat uygulaması ve Körfez Şoförler Odasının İlimtepe’de uygun görülen bir yerde 6-8 adet ticari taksi plakası tahsis edilerek taksi durağı açma talebi de kabul edildi. Derince Belediyesinin talebi üzerine 5 Nolu Şehirici Minibüsçüler Odasının son durağı mevcut yerden 500 metre ileriye, Rıhtım Caddesine alındı.