Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü, İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı Eğitim Şube Müdürlüğü ile Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen "Gebelik, Doğum ve Lohusa Eğitimi" projesi kapsamında anne adaylarına yönelik eğitimler sonucunda sertifikaları verildi. Leyla Atakan Çok Amaçlı Salonu'nda düzenlenen sertifika törenine Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Yaygın Eğitim Şube Müdürü Bahadır Bedir, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Eğitim Şube Müdürü Hülya Alp,KO-MEK Genel Koordinatörü Lokman Ceyhan ve birim sorumluları katıldı.
 
25 ANNE ADAYI SERTİFİKASINI ALDI
Proje kapsamında; anne adaylarını doğum öncesi ve sonrasında daha bilinçli halegetirmek, ailelerinin yaşam ortamlarını iyileştirecek temel koruyucu sağlık davranışlarını geliştirmek ve sağlık kurumlarından koruyucu sağlık hizmet talep bilincinin arttırılmasını sağlamak amacıyla eğitimler verildi.5 haftalık eğitim sonrasında düzenlenen törenle katılımcılara sertifikaları Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş tarafından verildi.
 
ANNE ADAYLARI DAHA BİLİNÇLİ
"Gebelik, Doğum ve Lohusalık Eğitimi" kapsamında eğitim alan 25 anne adayı, 5 hafta boyunca devam eden eğitimlerde; "Gebelik ve Süreci, Gebelikte Yaşam, Normal Doğum ve Sezeryan Doğum, Eft Teknikleri, Hipnoz nasıl yapılır?, Ağrısız Doğum Tenikleri, Doğum Tranvaları, Tranva Temizliği, Doğuma Hazırlık, Lohusalık Dönemi, Anne Sütünün Faydaları, Emzirme Teknikleri, Yeni Doğan Bakımı, Gebeliğe- Doğuma Genel Bakış, Doğum Müdahaleleri ve Gerekçeleri" başlıklı konularda alanında uzman isimler tarafından eğitimler aldı. Opr. Dr. Ayşe Duman, Opr. Dr. İnci Çavuşoğlu, Opr. Dr. Hilal Bayram ve ebe hemşire Ülkü Filiz'in farklı haftalarda verdiği eğitimlerde anne adayı katılımcılar bilinçli ve sağlıklı bir hamilelik süreci için merak ettikleri tüm soruları uzmanlara sorma fırsatı buldu.