Bir süredir ismi ilimizden bağımsız milletvekili adayı olarak geçen merhum Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın oğlu Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın adaylığı için vakfın il temsilciliğinde hararetli bir çalışma temposunun olduğu gözleniyor.
 
İl başkanı Yücel Mollaismailoğlu’nun tüm ilçelerde yapılanmasını tamamlamasının ardından şu sıralar gençlik ve hanım kolları yapılanmasına da özen gösterdiği gelen bilgiler arasında. Sosyal Paylaşım sitesi Facebook’ta “Erbakan Vakfı Kocaeli il gençlik kolları” sayfasını takip edenler, Erbakan Vakfı’nın gençlik oluşumunda bir hareket olduğunu fark edebiliyor.
Yıllardır Milli Görüş gençliğinin ilimizdeki önemli isimlerinden olan ve bugüne kadar birçok kademede görev almış Can Bozalan’ın Fatih Erbakan’ın Kocaeli’ndeki gençlik yapılanmasının başına getirilmesi “Vakıf; Fatih Erbakan’ın adaylığına mı hazırlanıyor?” sorusunu akıllara getirdi.
Bozalan, ilimizde Fatih Erbakan’ı Kocaeli’ne ilk getiren ilçe başkanlarından olma özelliğine de sahip. Haftalardır tüm ilde yapılanmaya başlayan Erbakan Vakfı Gençlik Kolları’nın tüm ilçelerde yapılandığı, Bozalan’ın koordinatörlüğünde önemli çalışmalara imza attığı konuşuluyor.
Hanım Kollarının başına da ilimizin ve Saadet Partisi’nin önemli isimlerinden olan Ruziye Meryem Tan’ın getirilmesi Erbakan’ın adaylığı ihtimalini git gide güçlendiriyor.
Milli Görüş tabanındaki genç isimlerin şu sıralar gençlik koordinatörü Can Bozalan’ın çalışmalarıyla Erbakan Vakfı çatısı altında toplandığı konuşuluyor.
Milli Görüşün önemli ismi ve Fatih Erbakan’ın Kocaeli’ndeki birinci dereceden çalışma arkadaşı olan Yücel Mollaismailoğlu’nun teşkilatları bir anda kurarak hem gençliğin hem hanım kollarının başına başarılı isimleri getirmesi Kocaeli Erbakan Vakfı’nın Fatih Erbakan’ın adaylığı için düğmeye bastığı yorumlarına neden oldu.