İl Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri İzmit kent merkezinde faaliyet gösteren Güzellik Masaj Salonları Dayanışma ve Çalışanları Geliştirme Derneğine operasyon düzenledi. Dernek başkanı ile çalışanı fuhuş yaptırdıkları gerekçesiyle gözaltına alındıktan sonra çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. 

KÜÇÜKLER MASAJ BÜYÜKLER FUHUŞ YAPIYOR
İlimiz Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekiplerince Kocaeli genelinde Fuhşa Aracılık ve Yer Temini konularıyla ilgili yapılan çalışmalarda ve alınan ihbarlarda; İzmit Şehabattin Bilgisu Caddesinde faaliyet gösteren bir dernekte çalışan masözlerin para karşılığında fuhuş yaptıklarının ve ayrıca on sekiz yaşından küçük 2 kişinin masöz olarak çalıştığı tespit edildi. Geçtiğimiz Cuma günü derneğe baskın yapan ve dernekte arama yapan ekipler dernek başkanı Şükrü T.(32) ve dernek çalışanı Sercan Ö. (25)’yü gözaltına aldı. Şahıslar “Fuhuşa Aracılık ve Yer Temini Yapmak” suçundan sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

150 LİRADAN BAŞLIYOR
Ayrıca fuhuş yapıldığı tespit edilen derneğin ilgili mevzuat çerçevesinde kapatılması yönünde gerekli işlemler başlatıldı. Dernek’te masöz eğitimi verdikten sonra masaj salonlarında 150 ile yaklaşık 500 liraya fuhuş yaptıkları belirlendi. Girişin masaj için 80 lira olduğu içeride müşterilere fuhuş teklifi yaparak anlaştıkları zamanda ilişkiye girdikleri tespit edildi.