Ankara'da yaşanan bombalı saldırıda ölen 95 kişi ve 200'ü aşkın yaralı için kentimizde bulunan çeşitli parti ve STK'lar yürüyüş düzenledi. Merkez Bankası'ndan yürümeye başlayan topluluk, Sabri Yalım Parkı'nda basın açıklaması yapacak. Yürüyüşte sık sık AKP aleyhine protesto sesleri yükseldi. Ayrıca Yürüyüş yapan grup, tepki olarak ellerindeki çubuklarla kendi güvenlik setlerini oluşturarak, Ankarada'ki güvenlik zaafiyetine dikkat çekti. Grubun MHP İzmit ilçe binasının önünden geçtiği sırada ortalık bir anda karıştı. Kısa süre gerginliğin ardından polis hemen araya girdi. Grup daha sonra parka yürümeye devam etti.

 
İZMİT'E ÖRNEK OLSUN
Açıklamanın yapıldığıı alanda eylemciler el ele girerek parkta güvenlik önlemi aldı. Yapı-Yol Sen Şube Başkanı Etem Kartal, Ankara'daki esnafa yaralılara yardım ettiği için teşekkür ederek, İzmit esnafına örnek olmasını istedi. Kartal, Ankara valisini ve emniyet müdürünü de istifaya davet etti.
 
BARIŞ İSTEYEN VATAN HAİNİ DENİLİYOR
Daha sonra konuşan CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, "Ne zaman barış için bir araya gelinse bomba patlıyor ve güvenlik zırvaları konuşuluyor. Bu kandan kim besleniyor ve yararlanıyorsa failler onlardır. Barış isteyene vatan haini deniliyor. Evinde dolar istifleyen kahraman ilan ediliyor. Ölen birilerinin vicdanlarıydı. Barış için ellerimizi birleştirmemizi istemeyenlere inat barış barış barış" diye konuştu.
 
HESAP SORULACAK
Hürriyet'ten sonra söz alan HDP Kocaeli Milletvekili Ali Haydar Konca ise, "7 Haziran'dan beri kendi ve çocuklarının istikbali için insanları öldürenlerden hesap sorulacak, yanlarına kar kalmayacaktır. Biz barış için bir araya gelirsek ne kadar diktatör tiran olursa olsun bir gün mutlaka hesap verecektir. O yüzden barış demeye birlikte mücadeleye devam edeceğiz. Bunların kışkırtmalarına gelmeyeceğiz" dedi.