Kartepe’de dün meydana gelen olayda Metin Ö. isimli bir kişi köftecide oturan üç kişiye pompalı tüfekle ateş etmiş üç kişiyi yaralamıştı. Olayın ardından kaçan saldırgan Sapanca’da yakaladı

Dün Karatepe Uzunçiftlik Hasanpaşa Caddesi üzerinde bulunan bir köftecinin önüne gelen Metin Ö. isimli bir kişi, yanında bulunan pompalı tüfekle köfteciye doğru ateş etmeye başladı. Metin Ö.’nün tüfeğinden çıkan saçmalar o sırada köftecide oturan Kerim Yılmaz (31), Emrullah H. (14) ve ismi henüz öğrenilmeyen bir kişiye isabet etti. Vurulan şahıslar isabet eden saçmalar nedeniyle hafif şekilde yaralanırken Metin Ö. ise bindiği araçla hızla olay yerinde kaçtı.

Olayın ardından aracıyla kaçan şahıs uzun süre polisler peşine takmış daha sonra onlarıda atlatarak ortadan kaybolmuştu. Polisin çalışması sonucu şahsın Sapanca’da olduğu tespit edildi. Metin Ö., Sapanca İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince Sapanca'da bir evde gözaltına alındı. Sağlık kontrolünden geçirilen şüpheli, işlemlerin ardından Kartepe İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. Şüphelinin akli dengesinin yerinde olmadığı iddia edildi.