Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Kocaeli Kültür Sanat ve Eğlence Fuarı ünlü sanatçıları ağırlamaya devam ediyor. 49. kez kapılarını açan Kocaeli Fuarı, dün akşam Sevcan Orhan’ı ağırladı. Birbirinden güzel şarkı ve türküleri seslendiren Sevcan Orhan vatandaşları coşturdu. Güneş Sahnesi’nde konser veren Orhan, Kocaeli’de bulunmaktan mutlu olduğunu söyledi.
Konsere katılarak alandaki Kocaeliler’e seslenen Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, “Kamuoyunda fuarın kapanacağı yönünde yanlış bir algı oluştu. Fuar devam edecek ve bu etkinlikler artarak sürecek. Çok değerli sanatçılarımızla sizleri buluşturmaya devam edeceğiz. Bu sezon hem fuar girişi hem de bu etkinlikler ücretsiz olacak” dedi.
49. Kocaeli Fuarı’nda birçok etkinlik olacak. Fuar her gün gece saat 01.00’e kadar açık kalacak. Fuarda Ramazan ayına özel programlar da yer alacak. Her çarşamba akşamı fuar içindeki Güneş Sahne’de konserler ve etkinlikler yapılacak. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve İzmit Belediyesi’nin ortaklaşa düzenleyeceği “Pişmaniye Festivali” de, 13-14 Haziran tarihlerinde Kocaeli Fuarı içinde gerçekleştirilecek.