Olay, bugün saat 13.30 sıralarında İzmit merkezde bulunan Vakıfbank’ta başlayarak Ömer Türkçakal Bulvarı’nda son buldu. N.T. isimli bir şahıs Vakıfbank’a giderek 87 bin liralık çekini bozdurdu. 

LASTİĞİNİ PATLATTILAR
Yüklü miktarda parayı gören ve bankaya müşteri kılığında girerek gözetleme yapan Meksikalı bir şahıs dışarıda bekleyen diğer iki Meksikalı ve bir Venezuelalı şahıs ile kiraladıkları araçla N.T.’yi takibe başladı. Şehir içinden araçla çıkmak üzereyken ışıklarda şahsın aracının lastiğini şişlediler. Para yüklü aracı ile giderken takip edildiğini anlayan N.T. lastiğinin patladığını sanayi ışıklarda anladı ve aracını kenara çekti. Araçtan inmeden önce polisi arayan N.T. beklemeye başladı. Olay yerine hızla gelen polis ekiplerini görünce aracından inerek lastiğini kontrol ediyor gibi davranarak hırsızların harekete geçmesini sağladı. 

KOVALAMACA YAŞANDI
Hırsızlar N.T.’nin araçtan indiğini görünce hemen harekete geçti. Tam araca yaklaştıkları sırada İzmit İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Yunus Timleri ortak operasyon yapıldı. Polisleri karşısında gören şahıslardan biri hemen önüne gelen otobüse bindi. Bir diğer zanlı ise ticari taksiye binerek kaçmaya çalıştı. Kiraladıkları araçla gelen iki kişide kaçmaya çalışınca sıkı bir kovalamaca yaşandı. Şahıslar polislerin ortak çalışması sonrasında fazla kaçamadan kıskıvrak yakalandı. Meksikalı olan Nancyyolanda H., Juan Lois H. ve Adolfo R. İle Venezuelalı olan Matilde S. Asayiş Şube Müdürlüğüne götürüldü. Şahıslar ifadelerinin alınmasının ardından adliyeye sevk edilecekler.