Özgür Kocaeli - İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, bayramın ikinci günü Sekapark’taki Özsar Restauranht’ta Kocaelispor’u ağırladı. Yönetim kurulu üyeleri ve futbolcuların eksiksiz katıldığı yemekte son iki maçta elde edilen galibiyetlerden dolayı keyifler yerindeydi. Başkan Doğan, yemekte Mercedes marka yeni otobüsün iki hafta içinde geleceğini müjdeledi. Doğan, Keçiörengücü maçının kazanılması durumunda primlerin soyumma odasında dağıtılacağını da söyledi.

KAPTAN RIZA BAŞARI SÖZÜ VERDİ

Kocaelispor’a en zor günlerde sahip çıkan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Yeşil-Siyahlı takıma bayramın ikinci günü yemek verdi. Sekapark’taki Özsar Restaurant’taki yemeğe Kocaelispor Başkanı Nebil Uzun ve yönetimi tam kadro katıldı. Futbolcular ve kulüp çalışanları da eksiksiz bu davette hazır bulundu. Yemekte ilk konuşmayı takım adına kaptan Rıza yaptı. Rıza, Doğan’a bugüne kadarki desteği için teşekkür etti, “Verdiğiniz katkı karşılıksız kalmayacak. Elimizden geleni yaparak bu takımı iyi noktaya getireceğiz. Başarı sözü veriyoruz ” dedi.

BAŞKAN UZUN, DOĞAN’A TEŞEKKÜR ETTİ

Kocaelispor Başkanı Nebil Uzun da Başkan Doğan’a en sıkıntılı günlerde verdiği destek için teşekkür etti, “Bu takımı yeniden eski günlerine döndürmek, Süper Lig’e çıkartmak için adımlar atıyoruz. Bu mücadelede her zaman yanımızda gördüğümüz Başkanımız Nevzat Doğan’a minnettarız” dedi. Yemekte son olarak konuşan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan geçmişte yapılan hataların faturasının ödendiğinin altını çizdi, “Siyasete bağlı olunca belki günlük başarılar elde edildi ama uzun vadede gelinen nokta ortada. Kocaelispor’u siyasi düşünceden, kişilere bağlı kalmaktan kurtarmayız. Biz bugüne kadar bu yaklaşımı gösterdik, kurumsallaşma adına adımlar atılmasına yönelik mesajlar verdik” dedi.

“TESİSLERİN GERİ ALINMASI ÇOK ÖNEMLİ”

 Doğan, Kocaelispor Başkanlığı veya yönetim oluşumlarına hiçbir zaman karışmadığını belirtti, “Bizim için başkan A isim olmuş, B isim olmuş fark etmez. Biz kişilere değil, Kocaelispor’a destek verdik. Şu anki yönetim bu işi çok iyi götürüyor. Kendilerini kutluyorum” dedi.  KEV Tesisleriyle ilgili son günlerdeki gelişmelere değinen Doğan, “Kocaelispor’un elinden tesisler alındığında ruhundan bir parça gitmişti. Şimdi tesislerin geri alınmasına yönelik önemli adımlar atılıyor. Biz de bu gelişmeleri yakından takip ediyor, katkı sağlıyoruz. Kısa bir süreçte bu işin sonuçlanacağına inanıyoruz. Tesislerin geri alınması Kocaelispor’un önüne açacaktır” dedi.

“OTOBÜS 10-15 GÜN İÇİNDE GELİYOR”

Doğan yemekte Kocaelispor’a iki müjde verdi. Doğan, Kocaelispor otobüsünü kendilerinin alacağı bilgisini verdi, “10-15 gün içinde otobüsümüz geliyor. Otobüs Kocaelispor adına giydirilmiş olacak, üzerinde küçük bir İzmit Belediyesi amblemi olacak” dedi. Doğan’ın müjdesini verdiği otobüsün Mercedes marka ve değerinin 285 bin Euro olduğu öğrenildi. Başkan doğan’ın ikinci müjdesi Pazar günü Ankara’da oynanacak Keçiörengücü maçıyla ilgiliydi. Doğan, “Maçı alın 500’er TL priminiz soyunma odasında takdim edilecek” dedi.  Doğan’ın açıklamaları ve müjdeleri yönetim ve futbolcuları sevindirdi. Doğan konuşmasını alkışlarla noktaladı.