Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nda (ASKF) taban birliklerinin bayramlaşması vardı. Hasan Doğan Amatör Evinde gerçekleşen bayramlaşmaya her yıl olduğu gibi spor camiasının ilgisini yine yüksekti. Ancak bu yıl yaklaşan seçimler nedeniyle siyasilerin de bayramlaşma törenine yoğun katılımı oldu. MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Saffet Sancaklı başta olmak üzere birçok siyasi amatörleri bu özel gününde yalnız bırakmadı. Sancaklı yaptığı konuşmada seçilmesi halinde Kocaeli’yi gerçek bir spor kenti yapacağını söyledi.
 
TABAN BİRLİKLERİ TAM KADRO
Kocaeli ASKF’nin geleneksel bayramlaşma töreni dün Hasan Doğan Amatör Evi’nde gerçekleşti. ASKF Başkanı Murat Aydın’ın ev sahibi olduğu bayramlaşmaya geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi taban birlikleri başkanları ile kulüplerden çok sayıda başkan ve yönetici yoğun ilgi gösterdi. Futbol İl Temsilcisi Mithat Ağa, Antrenörler Derneği Başkanı Remzi Demirer, Hakemler Derneği Başkanı Gökten Küçükaydın, İl Hakem Kurulu adına Ergün Öztürk, Saha Komiserleri Derneği adına İbrahim Yılmaz ve ASKF Onursal Başkanı Rafet Kırgız törende hazır bulunanlar arasındaydı.
 
SANCAKLI ÇIKARMA YAPTI
ASKF’deki bayramlaşmaya bu yıl yaklaşan seçimler nedeniyle siyasiler de ilgi gösterdi. MHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Saffet Sancaklı, MHP İl Başkanı Adın Ünlü, AK Parti Kartepe Belediye Başkan Aday Adayı Ergün Berdan bayramlaşma törenine katılan siyasiler arasındaydı. Murat Aydın’ın açılış konuşmasının ardından taban birlik başkanları da amatörlerin bayramını kutladı. Ardından kürsüye çıkarak konuşan Saffet Sancaklı, amatörde yöneticilik yapmanın zorluklarına dikkat çekti, “Birine bela okumak yerine amatör kulüpte yönetici olun deyin aynı şeydir” dedi.
 
“SPOR KENTİ YAPACAĞIZ”
Futbolun içinden gelen biri olarak spora önem verdiğini belirten Sancaklı, “1991 yılında İzmit’e geldim ve bir daha kopamadım. Bu kent sporda çok gerilere gitti. Kocaelispor’un durumu ortada. Dünyada en etkili sivil toplum örgütü federasyonlar, spor birlikleridir. Bu gücü kullanın. Bugün seçimde kapınızı çalan ama bir daha yanınıza uğramayanları ben olsam bile buraya sokmayın. Bu kenti yönetenler maalesef spora yatırım yapmadı. Trabzon’da, Mersin’de bakanlar kentlerini bu anlamda kalkındırıyor ama burada böyle bir şey yok. 31 Mart günü göreve geldiğimde Kocaeli’ni gerçek bir spor kenti yapacağız” dedi.