AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, haftalık il yönetim kurulu toplantısı öncesi parti binasında gençlik kolları üyeleriyle basın açıklaması düzenledi. Ağustos ayında gençlere verecekleri eğitim kamplarını hakkında bilgilendirmede bulunan Kahraman, kampın sonunda Kocaeli’yi yönetebilecek yaklaşık 500 gencin eğitim almış olacağını söyledi. CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Orhan’ın AK Parti’nin İslam terörüne kendi elleriyle zemin hazırladığı şeklindeki konuşmalarını da değerlendiren Kahraman, “Bu açıklamayı hangi akla hizmet olarak yaptığını anlayamamaktayız. Biliyoruz ki İslam ve terör ifadelerini yan yana getirmeye çalışmak açıkça bir art niyet göstergesidir. Terör ve İslam’ı aynı cümlede kullanan değer yoksunu Gençlik Kolları Başkanı buna bir de AK Parti’yi karıştırmış ki dikkatleri üzerine çekebilsin” şeklinde konuştu.

 

BÖYLE GÜNDEME GELMEMELİ
Gökhan Orhan’ın açıklamasında kullandığı ifadeleri eleştiren Kahraman, “Bir gençlik kolları başkanı, gençler ve gençlik adına yapacağı ya da yaptığı çalışmalarla anılıp gündeme gelmelidir. Aslı olmayan, laf-ı güzaf beyanlarla dikkat çekmeye, gündeme gelmeye çalışmak CHP gençlik kollarının gençlik adına bir şey yapmadığının göstergesidir. Ve yaklaşan kurultaylarının öncesindeki koltuk sağlamlaştırma hamleleridir. Ziya Paşa’nın dediği gibi ‘Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde” ifadelerini kullandı.

 

BAŞKANLAR DA KATILACAK
Eğitim kamplarını Yuvacık Aytepe mevkiinde gerçekleştireceklerini aktaran Kahraman, “Eğitim kamplarımız 7-8-9 Ağustos tarihinde il gençlik kolları yönetiminin ve ilçe gençlik kolları başkanlarının katılımıyla gerçekleşecek. Aynı zamanda İl Başkanımız Şemsettin Ceyhan, Gençlik Kolları Genel Başkanımız Abdurrahim Boynukalın, AK Parti İzmir Milletvekili ve geçmiş dönem Gençlik Kolları Genel Başkanı Hamza Dağ ve Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da çeşitli tarihlerde kamplara katılım gösterecek” diye konuştu.

 

GELECEĞE HAZIRLAYACAĞIZ
15-16 Ağustos, 22-23 Ağustos, 29- 30 Ağustos ve 5-6 Eylül tarihlerinde üçer sıralı şekilde ilçe gençlik kolları yönetimi üyelerini eğitim kamplarına alacaklarını söyleyen Kahraman, kendilerini yetiştireceklerini belirterek, “Kampta gençlere teşkilat eğitiminin yanı sıra hem de yakın tarih ile ilgili çeşitli bilgiler vereceğiz ve onları geleceğe hazırlayacağız. Amacımız eğitim, kaynaşma ve en önemlisi hedefiniz genç yetiştirmektir. Eğitim sonunda 500 genç eğitim almış olacak” dedi.