Gebze bölgesinde sağlık alanında gerçekleştirilen en önemli yatırımlardan biri olan KONAK Gebze hastanesinin yapımı 18 ayda tamamlandı.  İstanbul caddesi üzerinde hasta kabulüne başlayan KONAK Gebze hastanesi 50 Milyon liraya maloldu.

 

“Size Çok Yakın” sloganı ile Doğu Marmara´da hizmet veren Konak Sağlık Grubu, Gebze Tıp Merkezini ve Ankara´da kurulu bulunan bir tıp merkezini de satın alarak bünyesindeki en büyük hastaneyi hizmete açtı.

 

İzmit, Gölcük ve Gebze´de hizmet veren Konak Sağlık Grubu, Gebze´nin merkezi caddelerinden İstanbul Caddesi´nde 3´üncü hastanesini açtı. Gebze Tıp Merkezini de Gebze Konak Hastanesi bünyesine çekerek; deneyimli doktorları, tıbbi altyapısı ve seçkin personeliyle Eylül ayı içinde Gebze´de hasta kabulüne başladı.

 

24 Bölüm ve 75 Yatak Kapasitesi

 

7/24 acil servisiyle konum olarak da Gebzelilerin kolayca ulaşabileceği yerde bulunan Konak Gebze Hastanesi, 28 doktor,  225 personel, 24 tıbbi birim ve 75 yatak kapasitesi ile hizmet verecek. Hastanede hizmete açılan bölümler; Acil Servis, Ağız ve Diş Sağlığı, Anestezi ve Reanimasyon, Beslenme ve Diyet, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Biyokimya ve Kl. Biyokimya, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Dahiliye, Enfeksiyon Hastalıkları, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon,  Genel Cerrahi, Göz Sağlığı ve Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Kulak Burun Boğaz, Ortopedi ve Travmatoloji, Psikiyatri, Psikoloji, Radyoloji, Nöroloji, Üroloji, Yoğun Bakım...

 

Hastane´nin Gebze´deki Konumu ve Misyonu

 

17.000 metrekarelik alana sahip olan binada, Gebze Tıp Merkezini de bünyesine dâhil ederek hizmete açılan Gebze Konak Hastanesi, bulunduğu coğrafi konum nedeniyle, hem Türkiye´nin en büyük sanayi bölgesinde bulunuyor hem de Dünya Metropolü İstanbul´a 10 dakika, Sabiha Gökçen Havaalanı´na15 dakika mesafede yer alıyor. Gebze İstanbul Caddesi´nde konumlanan Hastane; alt yapısı, teknik donanımı, geniş branş ağı ve hasta memnuniyetini en üst düzeyde tutup Balkanlardan ve Ortadoğu´dan hasta almayı hedefleyerek sektöründe öncü bir sağlık kuruluşu olarak hizmetine devam ediyor.

 

Misafirleri ile Yakınlık Bağı Kuran Hastane

 

Hastane; kendilerini mesleklerine adamış, branşlarında deneyimli, insana değer veren hekimleri ve güler yüzlü sağlık personeliyle misafirlerine aile sıcaklığı ortamı sunuyor. Sadece hastalarıyla değil, hasta yakınlarının

 

rahatlığı ve memnuniyeti ile de ilgilenen Konak Gebze Hastanesi, konum itibarıyla olduğu kadar gösterdiği ilgi ve özenle de Gebzelilere “çok yakın” olmayı amaçlıyor.

 

Size Çok Yakın

 

“Size Çok Yakın” anlayışıyla hizmet veren Konak Sağlık Grubu, Gebze´de de soruların kolayca sorulduğu, sorunların paylaşıldığı güvenilir bir ortam sunuyor; misafirlerine bekledikleri ilgiyi rahatça görebilecekleri bir “yakınlık” iletişimi sağlıyor. Misafirlerin sadece iyileşene kadarki sürecinde değil; hastalık öncesi veya sonrasındaki tüm yaşamları boyunca iyi olmalarını önemseyen bir yaklaşımla hizmet veriyor. Teşhis, tanı ve tedavilerde tıbbi etik ilkelerine uygun hizmet anlayışıyla ve fiyat politikasıyla da misafirleri ile arasında bir yakınlık bağı kuruyor.

Gebze bölgesinde yayın yapan gazetelerin temsilcileri ve haber ajanslarının muhabirlerin ile birlikte KONAK Gebze hastanesinin çatı katında düzenlenen kahvaltıda basın munsuplarının sorularını yanıtlayan Hastanenin ortaklarından Doktor Metin Göklü en büyük hayallerinin KONAK sağlık grubunu tıp fakültesi haline getirmek olduğunu belirterek grubun Adapazarında hizmete açmayı hedeflediği hastanenin çalışmalarının aralıksız olarak devam ettiğini gelecek yılda İstanbul´da bir hastane kurarak tıp fakültesi hedeflerine yaklaşmak istediklerini ifade etti. Bir gazetecinin fakültenizin merkezi Gebze olabilirmi? sorusunu yanıtlayan Doktor Göklü," Neden olmasın" diyerek gelecek yıllarda da Gebze´de sağlık alanında yatırımlarına devam edeceklerinin sinyalini vermiş oldu.