CHP Kocaeli Milletvekili Aday Adayı Beyhan Korkmaz, herşeyden önce başta Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin yapmış olduğu bu girişime Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar'ın sessiz kalması Dilovası'na ihanet ettiğinin bir göstergesidir ve Başkan Toltar'a şu hadisi hatırlatmakta yarar var ; Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır.'

 

TUIK verilerine göre bölgede kanser vakalarında %50 artış görülmekte.TBMM tarafından kurulan Dilovası araştırma komisyonunun hazırladığı raporda ise , bölgenin  sanayiye  doyduğu ve hatta mevcut kuruluşların üretim kapasitesinin arttırılması yönünde rapor hazırlanmıştır.

Buna rağmen ÇED raporundan  muaf tutularak faaliyete geçmesi planlanan Katı atık tesisi bölge halkı için gözgöre göre katliamdır.  Anayasanın 56. Maddesi gereği herkes sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkına sahiptir. Dilovası'nın zehir ovası olarak anılması bu bölgeye ihanettir. 

İnsan en yüce değer!  

Rüzgar haritaları çıkarıldığında  bu problem sadece Dilovası'nın değil civar ilçelerin de problemidir. Üretime dayalı insan sağlığını hiçe sayan bu durumun ivedilikle çözüme kavuşması elzemdir.Bilimsel olmayan yeterince düşünülmemis  her yapı zulüm getirir.Dilovasinda yaşayan hemşehrilerimizin için mücadeleden asla vazgeçmeyeceğim'' dedi.