7 Haziran seçimlerinde Kocaeli’den 6 milletvekilini meclise gönderen AK Parti, 1 Kasım seçimleri için Kocaeli’de ilk 6’ya Gebze’den bir isim koymayarak riske girdi. 7. Sıradan aday olan Dilovası eski Belediye Başkanı Cemil Yaman için kenetlenen Gebze bölgesi, yine bekleneni yaptı ve Yaman’ı meclise göndermeyi başardı.


‘6 ZOR, 7 HAYAL’ DENİLİYORDU!
AK Parti, Gebze’de yüzde 59.7 oy alarak bütün tahminleri alt üst ederken, bu başarının tabiî ki mimarları oldu. Herkesin ‘6 zor, 7 ise hayal’ dediği noktada hummalı bir çalışmaya giren ilçe teşkilatı, tahammülleri zorlayarak başarının mimarları arasında yerini aldı.


BAŞARININ EN BÜYÜK MİMARI KÖŞKER!
Tahminlere göre; seçilebilir sırada Gebze’den aday olmadığı için bölgenin siyasi ağabeyi pozisyonunda olan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’e büyük sorumluluk düştü. Adaylar açıklandığı ilk günden itibaren kolları sıvayan Başkan Köşker, ilçe teşkilatının bütün programlarına katıldı. Yerel seçim varmış gibi Gebze’de kapı kapı dolaşan Köşker, partisine oy istedi. Bu süreçte partilileri tarafından büyük takdir gören Köşker,  parti içerisinde başarının en büyük mimarı olarak anılmaya başladı.