AKP Derince İlçe teşkilatı Zübeyde Hanım Kültür Merkezi'nde Danışma Meclisi toplantısını iftar programı ile birlikte düzenledi. Açılan oruçların ardından konuşma yapan AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, cumhurbaşkanlığına destek amaçlı bir bağış kampanyası düzenlediklerini belirterek, "Bir bağış kampanyası açtık, bankaya gidip ama 5 lira ama 10 lira vererek cumhurbaşkanlığı adına açılmış  yardım kampanyasına katkıda bulunun" dedi.
 
 
AKP Derince İlçe teşkilatının düzenlediği programa AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, İl Başkan yardımcıları Mehmet İpşiroğlu ve Ahmet Berberoğlu, AKP İl Yönetim kurulundan Recep Demir, Derince İlçe Başkanı Ahmet Ak, Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, Derince İlçe Kadın Kolları Başkanı Züheyla Uslu, Derince Meclis üyeleri ve Derince İlçe teşkilatı katıldı.
 
 
Derince İlçe teşkilatının organize ettiği ilçe danışma programında ilk olarak konuşma yapan Başkan Mahmut Civelek, "Bugün buraya hızlı trenin açılışından geldim. Hamdolsun bu memleket hızlı trenini gördü. Tam İzmit’in girişinde ufak bir arıza yaptı, elektrik hattı koptu. Bunu nazarlık olarak aldık ama hemen basın yazmaya başladı; patladı , bozuldu. Bu hızlı tren bu memlekete lazım olan bir şey ama bunu baltalamaya çalışıyorlar" dedi.
 
 
En önemli görevimiz 3 Ağustos'da olacak olan İzmit mitingi diyen Civelek, "Ondan sonra 10 Ağustos'taki seçim. Tabi biz bu günlere kolay gelmedik. Başımızda herkesin konuştuğu bir dünya lideri olmasa buraya kadar gelemezdik. Şimdi bizim yapmamız gereken onu cumhurbaşkanlığına uğurlamak. 3 Ağustos'ta Perşembe Pazarı'nda en az 10 bin kişi olmasını bekliyorum" dedi. Bağış kampanyasından da bahseden Civelek, "Bir bağış kampanyası açtık, bankaya gidip ama 5 lira ama 10 lira vererek, Cumhurbaşkanlığı adına açılmış , yardım kampanyasına katkıda bulunun. Bu seçim döneminde cumhurbaşkanı adayımıza destek olmamız lazım. Gerekirse çocuklarınızın kumbaradaki paraları, gerekirse de kefen paranızı bu hesaba yatırın" ifadelerini kullandı.