Kendi istediği adayları ilçe başkanı yapabilmek için, ince hesaplar peşinde koşan Civelek, Başiskele ilçesinde kendi adayını seçtirebilmek amacıyla kalabalık bir ekiple Teşkilat Başkanı Süleyman Soylu’ ya gitti ancak büyük bir şok yaşadı.
 
Süleyman Soylu tarafından “gidin Başiskele üzerinde biraz daha çalışın ondan sonra gelin” denilerek Civelek ve ekibi geri gönderildi. Mevcut başkanı tekrar aday yapabilmenin hesaplarını kuran Civelek bu sefer sert kayaya çarptı. Sanırız kendisi, artık işlerin eskisi gibi diktatörlük taslayarak dayatmayla ve de ahbap çavuş ilişkileri ile yürümeyeceğini anlayamamış olacak ki yine aynı yöntemlere
tevessül etmekte.
 
Civelek’te soğuk duş etkisi yapan bu son olay Kocaeli Ak Parti için çok önemli bir gelişmedir. Bu saatten sonra Civelek ilçe kongrelerinde istediğini yaptıramayacaktır. Özellikle çok sancılı geçeceği belli olan Gebze Kongresinde Civelek’in ince hesapları yürümeyecektir. Civelek, Gebze’de teşkilata rağmen kendi adamını seçtirebilmek için hokkabazlıklar yapıp, dalavereler çevirmeye kalkışırsa; sadece Gebze’nin değil Genel Merkez’inde önüne set çekeceğinden şüphe duymamalı. Çünkü bu kez Gebze kendisini affetmeyecektir.